Jakub Wojnarowski

Studiował na Wydziale Grafiki (dyplom w Pracowni Filmu Animowanego prof. J. Kuci) i w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie. Freelance designer; współpracuje z agencjami reklamowymi, wydawnictwami, instytucjami kulturalnymi, klientami indywidualnymi.
Wykonuje komiksy, storyboardy, ilustracje prasowe i książkowe; projektuje plakaty, systemy identyfikacji wizualnej, druki akcydensowe.
Jako rysownik-ilustrator współpracuje m.in. z łódzkim MPK, Międzynarodowym Festiwalem Komiksu w Łodzi, Małopolskim Instytutem Kultury oraz Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Swoje ilustracje i komiksy publikował m.in. w magazynach "Lampa" i "Autoportet". Realizuje animacje autorskie i komercyjne oraz krótkometrażowe formy fabularne. Jako twórca animacji i video współpracował z TVP Kultura, Muzeum Narodowym w Krakowie, Appetite Production, Ogrodem Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie oraz Międzynarodowym Festiwalem Komiksu w Łodzi. Uczestniczył w ponad 50 wystawach oraz pokazach filmowych w kraju i za granicą.